Kylie Minogue

Zpěvačka Kylie Minogue patří mezi největší a nejznámější australské osobnosti. Kariéru zahájila jako dětská herečka, ale od roku 1987 se věnuje hudební kariéře. První album Kylie vyšlo v roce 1988 a obsahovalo hit I Shold Be So Lucky, které Kylie vystřelilo na první místa hitparádových žebříků jak v Austrálii, tak ve Velké Británii a následující dva roky zpěvačka měla 13 singů v první desítce. Popová tvorba s vzezřením dívky od vedle se však brzy okoukala a zpěvačka chtěla zkusit něco mnohem dospělejšího.

Nová hudba i image se setkala s pozitivními odezvami, přesto však čísla prodejnosti začala klesat. To se změnilo až v roce 1994 i díky duetu s Nickem Cavem Where the Wild Roses Grow, který přinesl Kylie více důvěryhodnosti jako hudebnice. Kylie proto sebrala odvahu a převzala kontrolu nad svým dalším albem Impossible Princess z roku 1997. V Británii album propadlo, ale v Austrálii sklidilo úspěch.

Na vrchol světové slávy se Kylie opět dostala až v roce 2000 tanečně orientovaným albem Light Years. Od té doby její hvězda stále stoupá i přes nucenou přestávku, kdy byla Kylie zjištěna rakovina prsu. Do této chvíle prodala zpěvačka přes 60 milionů nosičů a získala řadu hudebních cen a není tedy divu, že jí v rodné Austrálii postavili i bronzovou sochu.

Rubriky